Bistrans EN
Bistrans DE
Bistrans PL
transport
transport
transport
transport

Tunel przejął dużą część ruchu pojazdów 28-04-16

Średnio około 30-40 tysięcy pojazdów przejeżdża w ciągu doby nowo otwartym tunelem pod Martwą Wisłą. W ciągu 12 pierwszych godzin funkcjonowania tunelu, przejechało nim co najmniej 30 tysięcy pojazdów. Druga doba, to ruch niewiele mniej intensywny.

Pierwszego dnia pracy obiektu obserwowaliśmy przede wszystkim ruch ‘turystyczny’. Ewidentnie odbywało się zwiedzanie obiektu. Byli nie tylko gdańszczanie – w kamerach nadzorujących tunel widać było tablice rejestracyjne z Gdyni, Wejherowa, Nowego Dworu Gdańskiego, czy też Kościerzyny. Nieprzerwany strumień samochodów widać było w tunelowych kamerach już od 10.00, kiedy to oficjalnie uruchomiono obiekt, zelżał dopiero około godziny 22.00 – informuje szef Centrum Zarządzania Tunelem, Michał Adamkiewicz.

Pierwsze 24 godziny pracy tunelu, to ponad 20 tysięcy pojazdów, które skorzystały z nowego obiektu, ale też 20 prób złamania przepisów obowiązujących w tego typu budowlach – dodaje dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski.

Obsługa Centrum Zarządzania zawróciła 16 pieszych, którzy próbowali wejść do tunelu. Należy przyznać, że wszyscy karnie zawrócili, przepraszając i tłumacząc się niewiedzą w kwestii przepisów ruchu w tego typu przeprawie. Zarejestrowano tez 4 rowerzystów – natychmiast uruchomione zostały komunikaty głosowe, a wiadomość o rowerzystach łamiących zakaz wjazdu do tunelu została przekazana policji - dodaje Kotłowski.

W ciągu pierwszej doby tunel pokonało co najmniej 30 tysięcy pojazdów, druga doba, to ruch na poziomie co najmniej 20 tysięcy. Dziś – tunelem przejeżdża ok 1-1,5 tysiąca pojazdów na godzinę.

Dziś rano była też jedna próba wtargnięcia do tunelu… kota. Na szczęście zwierzę zostało zauważone już na dojściu do obiektu, udało się je skutecznie przepłoszyć. Gdyby taka operacja się nie udała, trzeba byłoby natychmiast zamknąć ruch w tej nitce tunelu i wypłoszyć zwierzę. Taka jest procedura, przygotowana na wypadek pojawienia się w tunelu np. dzika czy sarny, ale psów czy kotów również dotyczy. Zwierzę w tunelu, to bardzo realne za – dodaje Adamkiewicz.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą lub macie jakieś pytania prosimy o kontakt z naszym biurem

skontaktuj sie z naszym biurem>>